Tak už se delší dobu potýkáme s mnoha nejrůznějšími problémy souvisejícími s koronavirovou pandemií. Což není, jak známo, spojeno jenom se zdravotnictvím. Život nám komplikují i různá omezení, i leccos další. A to vše dohromady má neoddiskutovatelný vliv i na naši měnu. Peníze zkrátka na to všechno nemohly nereagovat. A jejich hodnota klesla, a i nadále setrvale klesá. A především ti, kdo mají něco našetřeno, na to doplácejí. Protože hodnota jejich úspor je stále nižší a nižší a to, co si za ně mohli koupit dříve, už si za ně zkrátka nikdy nekoupí.
Je to smutné, ale je to tak. Peníze se zkrátka znehodnocují jak průběžně, tak i nárazově v případě, že se ekonomika potýká s nějakými zásadnějšími problémy. A na první pohled by se mohlo zdát, že se s tím zkrátka nic nenadělá. Protože ani hromadění hotovosti, ani ukládání na běžné účty či vkladní knížky ztráty způsobené znehodnocením měny nenahradí, a investování do různých investičních produktů je provázeno rizikem ztrát, jež nejsou pojištěné a jež mohou dospět i tak daleko, že člověk neuvidí třeba ani korunu ani ze vložených finančních prostředků.
Ale naštěstí existuje i řešení, které zajistí uchování reálné hodnoty a které zároveň nepředstavuje žádné riziko. A tímto řešením je investování do zlata.
Výkup zlata nebo naopak jeho prodej jsou činnosti, jimž se věnují všichni ti, kdo chtějí skutečně uchovat hodnotu svého jmění. Protože zlato je jak známo drahým kovem, který nikdy a nikde na světě neztrácí svoji hodnotu. Zatímco se dají peníze znehodnocovat tím, že se tisknou v ohromných kvantech, jež nejsou ničím krytá, nebo i tím, že se jim masově nedůvěřuje, je zlato stále zlatem a o jeho ceně nikdo nepochybuje. A proto je hodnota zlata zárukou, že ten, kdo do něj své nadbytečné peníze vloží, získá při prodeji stejnou finančně vyjádřenou hodnotu. Tedy v případě znehodnocení peněz jejich klidně i daleko větší množství.
Což vede k tomu, že ti, kdo chtějí mít své jisté, nakupují zlato. A toto zase prodávají, když je to pro ně výhodné. A to může být i vaše volba.